| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca va comandati cozonac (natural, nu de la magazin) pentru Paste, preferati sa il faca o cafeterie sau ati avea incredere sa luati si de la particular?(cineva care se stie ca face si care locuieste langa voi, dar necunoscut voua.)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am încredere să cumpăr de mâncare de la cineva la care nu știu cum arată bucătăria. De unde știu eu că se spală pe mâini bine înainte să frământe aluatul de cozonac? Eu am frământat aluat de cozonac, și nu aveam apă curentă atunci în casă, mă spălam pe mână în lighean. Știi toate astea ca să poți avea încredere că nu mănânci cozonac având ca ingrediente ceva de pe unghiile lui? La o cafeteria, ar trebui să fie controlați să păstreze legea. Pe el în bucătăria lui, nu îl controlează nimeni.

| Celcestietot a răspuns:

O dovada de incredere este ca il iei si de la cofetarie, asa ca nu conteaza de unde il alegi.

| andaaaaaa a răspuns:

De obicei cumpăr de la patiserie, dar în perioada aceasta cred că este închisă. Ai grijă de la cine cumperi, mai ales acum cu virusul acesta.