anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce fructe ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Bananele si strugurii in primul rand. Apoi ingrasa de asemenea si mango, prunele, ciresele, pere, afine. Fructele uscate ingrasa mult.

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Orice mananci te ingrasa daca nu consumi energia!

| zacrazy a răspuns:

Toate daca mananci in cantitati industriale. Continut caloric ridicat au avocado, bananele, strugurii. Continut caloric scazut au citricele.

| elisa_2627 a răspuns:

Conform dietei pe care o urmez la sfatul dr, nutritionist am primit indicatia de a NU CONSUMA deloc banane, prune, struguri, pepene rosu(contine mult zahar) smochine, curmale, nuci alune merele zaharoase, de la citrice trebuie consumat obigatoriu numai sucul amestecat cu suc lamaie.

| BuburuzZzu` a răspuns:

Banana ingrasa!

| Petronela a răspuns:

Banane

| SRJ a răspuns:

Cred ca banenele si cam atat.

| Fvn a răspuns:

Bananaaaa

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Fructele care ingrasa sunt bananele si struguri

| greenish a răspuns:

Bananele, strugurii si pepenele.

| autoboy a răspuns:

Tortul de fructe

| ღÐιαναღ a răspuns:

Banana si strugurele...

| Miller_Brittany_1995 a răspuns:

Bananele si apropo ar fi cam ciudat dar tot va spun poti sa-ti albesti dinti cu coaja de banana urmand acesti pasi: 1. Periati dintii ca de obicei, cu o pasta de dinti naturala sau puteti folosi coaja de banana întâi și apoi periati.

Utilizați o banană coaptă deoarece are conținutul cel mai mare de potasiu. Desfaceti banana de la capătul de jos.

2. Luati o bucata de coajă de banană și frecați ușor cu partea interioara pe dinti timp de aproximativ 2 minute.

Mineralele din coaja, cum ar fi potasiu, magneziu și mangan se absorb în dinți si ii albesc. P.S: am luat asta de pe un site http://babylenutautilepentrusanatate.blogspot.ro/......or-cu.html

Întrebări similare