| anonim_4396 a întrebat:

Ce mincare sa pregatesc astazi?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mancare de mazare cu marar. E si de post pentru cei ce tin si e si delicioasa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am pregatit supa cu galuste si orez cu legume si ciuperci dar si copanele picante la cuptor in punga.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai depinde de ce iti este pofta... eu de exemplu o sa fac o ciulama de ciuperci cu mamaliguta si pentru seara o salata de pui (salata, crutoane, rosii, castraveti, cubulete de feta, cepa verde si o lingura de smantana)

| andreutz a răspuns:

Daca vrei sa postesti, iti recomand un pilaf cu ciuperci... eventual niste spaghetti, iar pentru sos poti folosi soia...

| Elena0210 a răspuns:

Poi depinde ce vrei sa mananci. Eu asi manca paste cu branza, dar tinad cont ca e si vineri si post am mancat cioarba de fasole si snitele de soia. Pofta buna oricum!

| miry a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa mai gatesc, eu am facut ciorbica cu arpioare de pui si o mancare de cartofi cu inimi si pipote in ea

| symona_7500 a răspuns:

Eu as vrea sa fac o ciorba de urzici ca am inteles ca au aparut pe piata