| andreea0494 a întrebat:

Ce pot pune pe blatul de pizza in locul uleiului de masline? Stiu ca acesta este foarte bun si folosit.

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Uleiul se pune in aluat si in sosul de rosii.Pe blat se pune sosul de rosii, branza si ce mai vrei tu, nu este necesar uleiul.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti pune si ulei de palmier.Este foarte bun si nu are colesterol.

NOname
| NOname a răspuns:

Văd că ți-ai rezolvat problema. Bine.

Vezi aici, o rețetă by Monica.
http://www.youtube.com/watch?v=jMMN5nxf460

| aspir69 a răspuns:

Incearca unt sau margarina

| Opy a răspuns:

Eu pe blat nu pun nici un fel de ulei pun doar ketchup intins pe tot blatul apoi pun restul ingredientelor ce vrei sa le pui pe pizza.

| Opy a răspuns:

Eu nu pun nici un fel de ulei pe blat, pun doar ketchup si-l intind pe tot blatul de pizza pe urma pun restul ingredientelor apoi la cuptor.

| zazare2 a răspuns:

Merge ulei de floarea soarelui, o lingura, daca nu chiar si untura, tot atat.