| Mymy2000Funky a întrebat:

Ce pot sa mananc dupa operatia de apendicita acuta?

Răspuns Câştigător
| pintexim a răspuns:

Supa de legume, strecurata, fara multa sare, fara ulei, doar o zeama chioara, iaurt - 1 pe zi, grisine, sticksuri, cam atat. Fara dulce, fara fructe, fara compot pentru ca fermenteaza si poate produce neplaceri.
Dupa aceea timp de 2 luni nu ai voie sa mananci paine decat prajita, fara carne tocata, prajita, etc, fara cartofi prajiti, in general toate mancarurile care cad mai greu la stomac, se urmeaza o dieta asemanatoare celor din curele de slabire, mancaruri usoare, ceaiuri, FARA BAUTURI CARBOGAZOASE! :*

8 răspunsuri:
| hahaha03 a răspuns:

Bataie laughing

| Luchian_Elena_1995 a răspuns:

Supa strecurata

| Mymy2000Funky explică (pentru pintexim):

Multumesc:*mult

| Mymy2000Funky explică (pentru hahaha03):

Bataie sa mananci tu

| papusica987 a răspuns (pentru Mymy2000Funky):

:* pentru putin

| papusica987 a răspuns (pentru Mymy2000Funky):

Funditabig grin?

| greencity a răspuns:

Covrigi fara sare si multe lichide, piept de pui gatita in aburi.

| pintexim a răspuns:

Buna dupa operatia de apendicita am mancat ce am vrut eu si vad ca inca sunt in viata si tot anul asta m-am operatsi ce concidenta tot acuta am avut.