| betty141 a întrebat:

Buna TPU... ce am voie sa mananc in prima saptamana dupa operatia de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Normal! dar ai grija ce mananci.mananca mai mult supe pe baza de legume.si multe fructe si legume! si verdeturi!
Si evita carnurile grele si rosii(de porc de vita etc)

| superdorex a răspuns:

Uite aici gasesti raspunsul:
http://www.sfatulmedicului.ro/......icita_9621
bafta.

| MyPassion a răspuns (pentru superdorex):

Cred,ca a trebui sa mananci mai multe fructe si legume :*!