| papuciirupti a întrebat:

Ce prajituri faceti de obicei de sarbatori? care e preferata voastra?
va place sa faceti prajituri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac eu, dar mănânc.
cremşnit ♥
Îmi place să mănânc cremele şi chestiile care rămân de la prăjituri, de aia asist.

| papuciirupti explică (pentru anonim_4396):

Totusi contribui si tu cu ceva, deci ai dreptul la restul de la creme rolling on the floor

30 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De Crăciun am pregătit :
* tradiţionalii cozonaci cu diverse umpluturi : nucă, mac, rahat, stafide, scorţişoară
* prăjitură cu brânză de vaci şi cu stafide
* Alte "mărunţişuri" : cornuleţe cu nucă/gem, saleuri cu brânză de burduf şi chimin, etc.

Iar de Anul nou voi prepara alte sortimente de prăjituri : cremeş, tiramisu cu mascarpone, tort de portocale, etc.

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| papuciirupti explică (pentru bursuc001):

Sarbatori fericite si tie!

| bursuc001 a răspuns (pentru papuciirupti):

Mulţumesc happy

O seară/noapte frumoasă!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

Oau... vin la tine laughing aduc rafaelo!

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bună, Angycut :)

Ok, hai că te aştept;)
Da' vezi că nu te primesc decât cu "Raffaello" originale =))
http://livraredeflori.vip999.md/foto/raffaello.jpg

| Doub a răspuns:

Păi, o oblig pe mama să-mi facă REgina MAria. Doamne, salivez, omg, omg, e aşa bună prăjitura aia.
Ăăă, mi-ar plăcea dacă aş şti să gătesc, dar nuuuuuu. sad
Mama face prăjiturile, eu şi tata le mâncăm.

| papuciirupti explică (pentru Doub):

Nu stii? nu te cred, incerca si vei reusiwinking sau o poti ruga pe mama ta sa te ajute, o sa ii faca placere ca vrei sa faci preajituri alaturi de ea. sau poate nu vrei sa incerci sa faci ca deja e cu totul altceva. si mie imi place muuuult laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Nu ai adus de revelion regina maria.
Yuhu

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu v-au plăcut fursecurile?laughing))

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Mergea si prajitura. noi nu avem gastriche

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Fk you, my love. laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Nu ti-e somniche?

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Vorbesc cu tine la tel, deci nu.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Ok, sa-mi inchizi cand te bagi sub paturiche

| J0B0MAT a răspuns:

Mama face, dar nu stiu ce prajituri.Eu am mancat si o sa mai mananc multe bomboane.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Am uitat, da imi place sa fac prajituri si stiu sa fac, dar acuma nu prea mai am chef.

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Sa inteleg ca tu nu mai ai bomboane in brad? laughing
fugi la bucatarie si ajut-o pe mama ta, mai uiti de cheful ala naspawinking

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

Niciodata nu au fost in brad laughing
Fugi si tu si ajut-o tongue

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

Nu au mai ajuns saracele pana la brad laughing)
ea m-a invatat azi sa fac cozonaci. mi-au iesit cu sfaturile ei si sunt foarte buni.
tu deja esti in bucatarie? laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru papuciirupti):

Nu domne, sunt intr-un bol.Am cumparat pana acum cred ca de vreo 10 ori bomboane.Crezi ca mai pierd timpul sa le agat in pom?

Sa mananci si pentru mine o bucata de cozonac daca zici ca e asa bun.big grin

Si in bucatarie si pe afara si prin camera.laughing

| papuciirupti explică (pentru J0B0MAT):

rolling on the floor) eu nu am luat o bomboana din brad dar am si eu tot un bol langa brad pe care l-am umplut de 3 ori pana acum.
nu mai pot sa mananc, m-am saturat, poate mai tarziu.

| LePotato a răspuns:

Imi fac tort

Toooooooooooort

| Eastwood a răspuns:

Pai mie imi place cea de mere, amandina

| InnocentSίn a răspuns:

Preferata mea e cea cu nuca (bucati de nuca/alune prin blat de cacao) si deasupra crema de ciocolata..mmmm
Mai imi place si cea cu crema de lamaie si deasupra frisca.

| papuciirupti explică (pentru InnocentSίn):

Iubesc prajiturile cu ciocolata. mhmm raiul pe pamant laughing)

| ANDA135 a răspuns:

Imi face mama. tort de ciocolata si e favoritul meu laughing)

| onuticuta200312 a răspuns:

Cozonaci,amandina,bomboane rafaello...

| Tavisin a răspuns:

Prăjiturile mâncate de la altcineva sunt cele mai bune. Adică pe degeaba.

| papuciirupti explică (pentru Tavisin):

Nu te cred. stai sa le incerci pe cele facute de tine si dupa mai vorbimwinking