| LoveMusic a întrebat:

Ce reţete de deserturi îmi puteţi da: uşor de făcut, nu cu un preţ foarte scump, care le pot face eu/maicămea? URGENT! Mulţumesc!

5 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Crema de zahar ars, tort de clatite (clatitele le prepari mai aromate, dupa care le pui foaie peste foaie, punand intre ele crema pentru prajituri, frisca cu bucatele de portocala, crema Finetti etc), foi de napolitane cumparate din comert si umplute cu crema caramel cu nuci.
Succes!

| anaima a răspuns:

Clatite mai speciale sunt "Mere in camasute". Foarte bune. Eu am luat reteta de aici: http://retzetar.wordpress.com. Si mai e o prajitura, seamana cu negresa, dar e mult mai buna: Cocosa.

| LoveMusic explică:

Dănutza laughing
Clătite ştiu şi eu să fac.
Vreau ceva mai ieftin şi mai special laughing)

| LoveMusic explică:

Va multumesc si mai astept retetele voastre smug

| danutza_9017 a răspuns:

Pai ai putea face clatite ...iti scriu aici reteta
2 oua, lapte, faina, sare, ulei. Bati bine cele 2 oua le freci dupa aceeia cu lapte adaugi faina pana iese un amestec potrivit dupa aceea pui o lingurita mica de ulei amesteci foarte bine si la sfarsit pui un varf mic de cutit de sare,. Le poti umple cu ciocolata,, gem,, miere si nuca depinde de gusturile tale.