| Alexandra8989 a întrebat:

Ce retete de post simple de facut si ieftine stiti?

mentionez sa pot sa fac avand in vedere ca am 11 ani...

cele mai multe prim fundawinking

Răspuns Câştigător
| KiSsRoSsE a răspuns:

Buna! Pai si eu as vrea sa tin post si iti voi da niste idei ce poti sa le mananci chiar si tu: cartofi prajiti(dar fii atenta ca uleiul in care ii prajesti sa fie curat, adica sa nu fi prajit carne sau oua in el), sandwich-uri cu diverse(poti folosi margarina vegetala in loc de unt), multe feluri de salate, de varza, rosii, castraveti, etc, biscuiti(dar fara crema sau lapte), alune, seminte, supe(eu voi manca o supa crema de legume), mancare de cartofi, mazare, fasole pastai (dar toate astea sa fie fara carne) , si daca vrei sa stii exista chiar o multime de mancaruri de post, in locul carnii se foloseste mai nou, soia, daca iti place o poti incerca. Pofta buna!

2 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Cartofi prajiti laughing

| mimi_2935 a răspuns:

Crtofi prajiti, piure de cartofi, salata de cartofi ( cartofi fierti, ceapa, masline, muraturi sau legume gen ardei gras... ) paste cu sos de post, si multe altele...