| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa mananc ca sa am cat mai multa energie?

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Alimente energizante: ciocolata (ai grija insa la exces - e si un bun afrodisiachappy ), alunele, nucile, untul (are cel mai mare aport caloric!), sunca, ouale, cascavalul, dulciurile.

| Karinakari99 a răspuns:

Legume şi fructe! Sunt cele mai sănătoase...

| alexralu34 a răspuns:

Pai daca vrei sa ai energie in modul sanatos mananca legume si fructe, dar daca vrei in modul nesanatos bea energizante si mananca dulciuri

| AdeM1111 a răspuns:

Ciocolata

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Bea un Red Bull si ai sa vezi ce energie ai sa ai de ai sa faci vreo 10 turi in jurul bloculuilaughing

| Maidanezul a răspuns:

Difera la ce ai nevoie de energie ca un lucrator manual consuma cam cit un atlet adica in jur de 5000Kcal cel mai iute le iei din ceva dulce dar daca abuzezi ai dat de necaz.Fa socoteala la energia care vrei sa o consumi si ce trebuie sa bagi in tine sa o obtii.ex 1 kg de grasime da cam 7000 kcal Preferabil verdeturi din piata si carne in special peste. Puiul care il cumperi traieste max 40 zile de cind iese din ou pina il gituie si ajunge la 2 kg.La tataia in ograda nici sa ii jupoi de pene nu trec de 300gr. Hormoni in hrana puilor-->si in cel care ii consuma ca nu se altereaza ei prin fierbere

| xLouana a răspuns:

Ciocolata si bea energizante, cola sau cafea!

| 6111992 a răspuns:

Buna incearca sa mananci nuci dimineata pe stomacul gol sau alune si mai poti lua o lingurita de miere(au efecte energizante).

| Askaw0w a răspuns:

Poti manca legume fructe...adica trebuie sa mananci sanatos ca sa fi cat mai puternic si sa nu obosesti...big grinBafta!

| Marmelada a răspuns:

Batonul Rom.

| PuffIQDin99 a răspuns:

Doar fructe si legume...BAFTA!

| matei041070 a răspuns:

Sa ai menergie mananca:fructe, dulciuri, bea energizante. funda?