| nusti a întrebat:

Ce sa mananc ca sa ma ingras cat mai repede si sa fac muschi

6 răspunsuri:
| controlled a răspuns:

De ingrasat cred ca sunt bune glucidele si de muschi proteinele dar va trebui sa aplici forta fizica sa faci muschi ca nu mananci si apar pe tine asa ca la popey marinarul

| stefanradu a răspuns:

Salut Nusti,
Am scris un articol in care iti arat ce si cum sa mananci ca sa pui muschi. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/top-10-strategii-nutritionale-pentru-masa-musculara/

| Dotdotggg a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca prosti daca vrei sa faci si muschi pai frate mananca :carne,multa salata,fructe,legume,oua, carne de pui si de cal (trebuie sa faci si antrenamente zilnice)crede-ma ca si eu am facut si sau vazut rezultate foarte bune fata de la inceput (apropo daca nu sti unde se gaseste carnea de cal iti spun eu, in majoritatea salamurilor)laughing

| Catalin91 a răspuns:

Ca sa te ingrasi si sa faci muschi du-te la sala daca mergi la sala trebuie sa mananci mult si bine happy si ai putea lua si niste proteine care pune carne pe tine se numes Gain Fast

| Nenea_9651 a răspuns:

Ce vrei tu nu ai cum. Repede si bun nu se imbina. Sala intensa, program bine stabilit, somn minim 9 ore, alimentatie bogata in proteine.

| GloryFighter a răspuns:

1.Trebuie sa manaci regulat mancare buna nu uscatori gen cartofi prajiti sau din astea incearca sa mananci ciorbe cu, carne supe, fripturi sarmale etc si du-te la sala dar sa nu mamanci hot dog sau hamburger si apoi sa mergi la sala n-are nici un rost!
2. Iar pentru muschi depinde definire sau masa
Definire : greutati putine repetari foarte multe.
Masa:Greutati mari repetari putine si corecte + un supliment altfel nu prea merge merge dar in timp Bft!