| AnonimRD a întrebat:

Cum sa ma ingras repede? Ce sa mananc si cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima6789777 a răspuns:

Cel mai bun mod este sa te ingrasi sanatos, nu mancand fast-food-uri, grasimi etc.
Trebuie sa adaugi in alimentatia ta cateva 200-300 de calorii pe zi pentru o crestere in greutate frumoasa, mai ales prin stimularea masei musculare si a tesutului osos. A te ingrasa sanatos nu inseamna depunerea unui strat de grasime, ci luarea in greutate prin sporirea masei musculare, unele alimente favorizeaza acest proces.
Cum ar fi :Include doua albusuri sumplimentar in dieta zilnica, dieta de ingrasare cu oua este celebra. Dar in exces au fost cazuri cand pers. respective au facut hepatita.
Fulgii de ovaz sunt utili intr-o cura care urmareste acumularea de kilograme pentru ca sustin ingrasarea fara a te trezii cu colacei. Consuma cel putin patru linguri pline de fulgi de ovaz integrali in fiecare zi., Pe lista cu alimente care te ajuta sa te ingrasi sanatos se mai afla si cartofii dulci, dar si cartofii simpli. Evident acestia trebuie consumati fierti sau copti, nu prajiti., Carnea nu poate sa lipseasca din lista cu alimente care te ajuta sa te ingrasi sanatos. Consuma de doua ori pe saptamana carne de porc slaba, de doua ori pui si o data peste.
Totul trebuie sa se intample treptat ai rabdare, nu poti sa ii dai organisimului tau un soc, nu e sanatos.
Sper din suflet ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| ArianaGrande23 a răspuns:

Încearcă sa consumi multe grăsimi.