| Stelian2015 a întrebat:

Ce se poate prepara cu leurda? Stiti niste retete de mincare cu leurda, dar nu luate de pe internet. Sa fie simple, ca pentru un baiat.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Doar salata, gatita nu e buna. O amesteci cu salata verde, felii de rosii, castraveti, ridichi, ardei, ceapa verde, sare, piper si cativa stropi de ulei de masline, eventual otet balsamic.
Pentru experiente culinare mai complete poti plusa cu ou fiert tare, taiat marunt in salata, cubulete de telemea sau feta si crutoane de paine prajita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Multumesc mult

2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Leurda e o planta, nu? Poate o salata de leurda amestecata cu alte legume ar fi buna, nu stiu, nu am mancat niciodata leurda, dar e o planta din cate stiu, deci cred ca o salata ar merge si e si simplu de facut.