| matrix100 a întrebat:

Ce ziceti, exista vreo modalitate de a scapa de gandacii de bucatarie? Poate vreo descoperire de ultima generatie... Sa nu aud de aparate cu ultrasunete si solutii sau spray-uri ca am incercat deja fara rezultat. Multumesc

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pest control, deratizarea facuta contra cost

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca niste capcane de gandaci, ele ar trebui sa simta mirosul (sau ce o fi acolo) apoi sa vina, sa manance si sa se duca in cuib unde ar trebui sa moara.
https://www.emag.ro/......DCX2D2BBM/

Sau sa pui niste foi de dafin pe acolo pe unde crezi ca vin.

| sabin89 a răspuns:

Acetat triarsenit de cupru (II)

| siriusblack98 a răspuns:

Exista frate. Si eu am avut probleme cu ei timp de cel putin 5 ani de zile. Am incercat cu de toate pana mi-a dat un batran care detine un mic magazin de insecticide o solutie de vreo 15 lei, alba care cica ar fi facuta din feromoni de gandaci de bucatarie dar aparent cu efect opus. De atunci nu am mai vazut nici macar unul in toata casa si nu am dat decat o singura data pe la colturile camerelor. Chestia asta nu-i omoara dar ii face sa plece defintiv. Daca aflu cum se numea solutia respectiva revin cu reply.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai daca zici ca ai incercat aparate si spray-uri (desi nu ne-ai spus de care) solutia ar fi sa ii rogi frumos sa plece, nu?

| Iote a răspuns:

Degeaba incerci tu toate solutiile si descoperirile de ultima generatie daca nu se face dezinsectie in tot blocul, sau toata casa inclusiv subsolurile. Ei revin din vecini. Si procedura trebuie repetata pentru ca nici o solutie nu ataca ouale lor. Deci trebuie facuta dezinsectia pentru tinerele insecte care ies din oua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de unde vin? Ai gauri in pereti de unde ies? Le astupi.

| DanielDanny a răspuns:

Cauta fiole cu otrava pentru gandaci, e o substanta alba, se dizolva într-o sticla cu pulverizator si dai cu ea pe jos, la praguri la intrari! In cateva zile au disparut!

Daca nici cu asta nu merge e nasol!

| TheMaker a răspuns:

Aruncă tot din casă și cheamă cea mai bună firmă specializată în ermetizări. După ce ți-au acoperit toate fisurile din casă, fă o dezinsecție profesională cu o firmă dedicată.
Dacă nici așa nu ai rezolvat problema, dă foc la casă și mută-te în Canada.
P.S. Am vorbit serios.

| marevna13 a răspuns:

Cumpara Frontline pentru caini xxl solutie. Amesteca cu 300 ml de apa si pulverizeaza pe unde stau ei. Frontline e o solutie pentru purici, dar contine Fipronil, substanta interzisa care intra in componenta fostului Regent, singurul care omora gandacii.