| qieiqpalz a întrebat:

Ceva de rontait cu putine calorii, va rog?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pufuleti.

| qieiqpalz explică (pentru darrio2007):

444 calori o punga mare.cea muca vreo 222 ..lasa cred ca rontai guma

| darrio2007 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Guma face rau la stomac.

| expandator a răspuns (pentru qieiqpalz):

Sigur,asa este foarte multe calorii!

| Violleta2022 a răspuns:

Rontaie castraveti!
Au calorii foarte-foarte putine si sunt foarte gustosi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Morcovi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un capăt de creion de lemn.

| Adry05 a răspuns:

Nu-s neaparat cu putine calorii dar macar sunt sanatoase: nuci, migdale, seminte de floarea soarelui crude, arahide

| Doja a răspuns (pentru Adry05):

Orice are grasime (nuci, alune, branza) nu are putine calorii.

1g proteina sau carbohidrat = 4 kcal

1g grasime = 9kcal

Intr-adevar, cel mai eficient ar fi fie sa ai niste broccoli/conopida (dar e nepractic) fie vafe de orez expandat.

| Adry05 a răspuns (pentru Doja):

Am zis ca nu-s sarace caloric dar macar sunt sanatoase.

| Bondarel99 a răspuns:

Sunt niste rotite de orez expandat care sunt foarte bune si au foarte putine calorii.

| N0xEterniS a răspuns:

Unghiile.

| qieiqpalz explică (pentru N0xEterniS):

rolling on the floor

| Dervbt a răspuns (pentru N0xEterniS):

Omul pune o intrebare normala si apare un milogea ca tine, mi s-a luat de toti ratatii astia din societate.

| Yurisa a răspuns:

Orez expandat de la lidl

Arata asa:

https://thumbor.unica.ro/......pandat.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerul. Rontaie aer.

| Peridava a răspuns:

Abtine-te. Orice rontaiala se vede in talie si pe solduri.

| TincutaNitu a răspuns:

Ardei gras, morcovi, telina de tulpina, castraveti - cruzi, simpli sau cu crema de branza, hummus sau un sos de iaurt.
Fulgii de porumb nu au foarte multe calorii daca te limitezi la o portie de 30 g.
Chips-uri facute in casa, la cuptor, din sfecla rosie, pastarnac, morcov (1/2-1 lingurita ulei, putina sare si alte condimente dupa gust).