| Adrian1331 a întrebat:

Ce peste are mai putine calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gaby500500 a răspuns:

Crap oglindă dupa parerea mea are cei mai putini solzi
FUNDA

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru gaby500500):

Perfect spus : consumi de 17 ori mai multe calorii, decat continutul caloric al pestelui curatat! laughing laughing laughing

| Daria1998 a răspuns:

Cele mai putine calorii se gasesc in urmatoarele specii de pesti:
merluciu, cod, știucă, șalău, chefal roșu. Cele mai cunoscute bineinteles sunt stiuca si salaul. 100g carne de peste: 80- 250 calorii, 18-22g proteine, 0, 4-2, 8g grasimi in functie de specie.

Sper ca te-am putut ajuta. Multa bafta!

| D4vid a răspuns:

Cele mai putine calorii le are pestele uscat si afumat deoarece sunt uscate caloriile in el!

| Someone1289 a răspuns:

Merluciu, Cod, Ştiucă, Şalău, Chefal roşu.