| agnesss a întrebat:

Cine se pricepe mai bine la gatit, femeile sau barbatii?

Răspuns Câştigător
| whattt a răspuns:

Femeile, dar in multe cazuri gatesc mai bine barbatii

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se "spune" că bărbaţii sunt cei mai BUNI bucătari!

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai se stie ca barbatii se pricep la gatit ( sunt cei mai buni bucatari, nu?big grin)
Dar si femeile stiu sa gatesca.Sunt sotii, mama si trebuie sa gatesca pentru familie..Si isi intruesc fetitele in arta gatitului.
Si am intlinit destule femei care odata ajunse la casa lor nu stiu sa fiarba un ou.

| Weider a răspuns:

Ambii. Doar sa stie sa gateasca foarte bine. Nu neaparat barbatii sau femeile. Pentru tine cine e mai buna la facut mancare? Tata? Mama? Bunicu? Bunica? Cred ca mama si bunica.

| Tess a răspuns:

Hmm. În Italia bucătarii majoritatea sunt bărbaţi, la noi- femeile. Depinde ţară şi cultură.

| DolceChrs a răspuns:

Femeile, dar si barbatii, mai ales cand vor laughing

| KindduOullie a răspuns:

Barbati... doar sunt bucatari sefi nu bucatarese happy

| ponmog a răspuns:

Barbatul daca invata sa gateasca o face mai bine decat femeia in mod cert.

| Raphy25 a răspuns:

De regula, femeile se pricep cel mai bine.

| butterkup a răspuns:

Barbatii, cate bucatarese ai vazut tu la televizor? la master chef sunt 3 barbati, petrisor care a fost la teo, antonio de la dantuz srl... eu nu am vazut vreo bucatareasa pe la televizor funda?big grin