| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie ce trebuie sa fac pentru a putea manca mai mult? Am 40 kg si vreau sa ma ingras 10 kg. M-am obisnuit sa mananc putin, de cand m-am nascut. Dar acum sunt a 12 a, o sa merg la facultate, si toti isi bat joc de greutatea mea. Eu sunt sensibila si ma afecteaza, dar nu numai de asta vreau sa ma ingras. Cand o sa fiu la facultate nu o sa fac fata stresului, nici acum nu rezist fara sa mananc. Vreau sa ma ingras pentru ca vreau sa fiu sanatoasa, acum sunt foarte bolnavicioasa si arat oribil. Am vrut sa mananc mai mult, dar pur si simplu imi vine sa vomit. Pot sa ma fortez fara sa vomit sau fara sa fie asa neplacut? Si va rog sa nu ma trimiteti la analize, ca am fost si sunt sanatoasa tun, am luat vitamine, nu e vorba de asta. E vorba de cantitatea de mancare, nu stiu cum sa fac sa mananc mult mai mult. Vreau niste alimente cu foarte multe calorii, pentru ca acum nu mananc nici 1000 pe zi. Mama imi da numai mancare sanatoasa, nu prea mananc chipsuri...

11 răspunsuri:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai, incearca sa mananci seara...si sa nu bai cu cel putin juma de ora inainte de masa...nu-ti taia marunt mancarea...
Dar nu recomand sa te ingrasi ca dupa o sa regreti ca vei fi dependenta...

Psbig grinaca nu tin astea facem schimb de cantare...al meu arata 7 kg mai putinlaughing

| FearNoEvil a răspuns:

Incearca sa-ti maresti treptat portiile de mancare. Daca le cresti brusc ai putea avea probleme cu stomacul.

| 1968 a răspuns:

Nu mai fuma si o sa ai pofta de mancare.

| a2 a răspuns:

Cred c aesti singra persoana pe care o aud ca vrea sa se ingraselaughing
mananca seara... incearca sa mananci mancaruri care contin carne de pui... beyonce s-a ingrasat 10 kg in ff putin timp pentru ca a mancat friptura de pui. Poti incerca sa mananci de la fastfood... au cam multe calori acele mancaruri laughing sper ca te-am ajutat si mult noroc kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Splina si ficat la gratar, inainte de masa un mar, cu cca 1/2 ora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te lua dupa cei ce zic sa mananci seara mult, seara digestia e incetinita si cu timpul se dilata stomacul, practic te umfli in burta.
Sfat: Inainte de mese bea un fresh de grefe si dupa 10-15 min mananca, astfel ti se face pofta de mancare. Ca sa manaci mai mult iti poti pune mai mult in farfurie si farfuria de asemenea sa fie mare, eventual un castron. Se stie faptul ca daca farfuria e mica, mananci cat e in ea. De asemenea incearca sa mananci langa cineva care chiar mananca, singura e mai greu cu motivatia.
Pt ingrasare se recomanda amestec de proteine( fripturi de orice fel, vita, pui, porc, peste apoi oua, branza) cu carbohidrati( paste, orez, cartofi, paine cat mai integrala) si salate. Nu poti manca mult? Nici o problema, pofta vine mancand, intre mese incearca fructe, orice fel de fruct. Dulciurile te sfatuiesc sa le mananci singure, nu dupa mese... ce ti-am spus e un regim mai sanatos cat de cat care sa nu te dea peste cap...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alexandra ct teanai 7 esti pa antia an dai un raspuns

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cel mai bine este sa consultii un nutritionistwinking
Du-te:* pup si la faza cu, ca totii isi bat joc de tine nu ii baga in seama nu are rost sa pui la suflet :*

| cslx a răspuns:

Mananca tot ce nu au voie sa manance cei care vor sa slabeasca...
asta e cea mai buna metoda..si eu am incercat si a functionathappy
succes!

| Karina_6307 a răspuns:

Depinde si ce inaltime ai...la 40 kg.
incearca sa mananci la fiecare 2 ore cate ceva.
fructe, mancare, dulciuri etc etc... si mai putin fast food.
daca esti iubitoare de ceai si cafea...incearca sa le bei in cantitati mai mici, iar in loc bea apa. cafeaua tare e acelasi laxativ cumparat din farmacie, deci incearca sa te dezici de ea.