| karla19 a întrebat:

Ciupercile umplute la cuptor trebuie decojite de coaja?

Răspuns Câştigător
| cristina_6456 a răspuns:

NU TREBUIE DECOJITE DOAR SPALATE BINE CU UN SERVET DEOARECE UMPULTURA VA CADEA PEMARGINI DACA DECOJESTI CIUPERCILE SI NU VA ARATA ASA DE BINE

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

In coaja sunt cele mai multe substante hranitoare. Dar e si greu de digerat. Eu cojesc cu degetele, cata se ia fasii. Mai las putina, evident, dupa ce le-am spalat bine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, doar spala-te bine.

Anna
| Anna a răspuns:

Nu trebuie descojite, doar le cureti de codita aceea, le gauresti putin sa poti sa adaugi umplutura si le speli foarte bine inainte.

mira
| mira a răspuns:

Eu nu le cojesc fiindca acea coaja ajuta la formarea cosuletului. Mira

tundenana
| tundenana a răspuns:

Da... obligatoriu... se spala bine ciupercile si cu un cutit se decojeste ciupercile si cuditele se pun la o parte pentru umplutura... spor la gatit

regis
| regis a răspuns:

Nu. Trebuie decojite de miez.

| karla19 explică:

Intrebarea mea era daca ciupercile umplute trebuiesc decojite deoarece coaja lor stiu ca nu este comestibila, dar totodata daca li se indeparteaza coaja se deformeaza si nu mai ramane umplutura in ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu.
Poftă bună.
Pa, pa.