| GoldandSilver a întrebat:

E bine sa mananci ciupercile cu tot cu coaja sau trebuie decojite inainte de a le prepara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Obligatoriu trebuie decojite, deoarece coaja lor nu este comestibila!
Se spala bine, bine ciupercile si cu ajutorul unui cutit se decojeste coaja ciupercilor.
Te pup!

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti este necesar cutitul la decojit.

9 răspunsuri:
| CamiiBăă a răspuns:

Nu e bine sa le mananci cu tot cu coajawinking. Trebuie decojite mai intai. Funda? puppy dog eyes

| EUReKa a răspuns:

Nu conteaza, fiecare le mananca cum le prefere, nu are nimic daca nu le decojesti

| pati2021 a răspuns:

Am lucrat la un restaurant de lux in madrid si ei nu le curatau, dar acasa avand in vedere ca le fac pentru mine eu le curat mereu, imi pare mai igienic

| cinemaANDyoutuberBOY a răspuns:

Decojite,sigur!

Eu zic sa le decojesti... poate pe coaja e mucus de la melci si din astea eu decojite le mananc

| Filip_Geny_1983 a răspuns:

Daca vrei sa le mananci cu coaja e bine sa le speli inainte de a le gati

| sarah2012 a răspuns:

Daaa, decojite! cine A mai pomenit cu coaja?

| gooldenn a răspuns:

Eu recomand sa le decojesti!