.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Considerati cosurile acelea cu bunatati un cadou potrivit pentru Craciun? este vorba de cosurile pline cu dulciuri, bauturi, cozonaci, etc.(cred ca stiti despre care vorbesc). astept pareri

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde, daca oamenii n-au posibilitati sa-si cumpere ei insasi poti sa le faci cadou. Este usor impersonal. N-are acea implicare care atunci cand primesti un cadou este importanta. Adica e una sa stii ca omul s-a dus in magazine si s-a gandit ce ar putea sa-ti faca cadou, ceva care sa-ti placa, sa te caracterizeze. Aceste cadouri poti sa le faci celor dragi, celor pe care ii cunosti bine. Cosurile pot fi date... ca pana la urma tot se consuma. Eu am primit un asemenea cadou si am fost putin contrariata. Eu ma chinuisem sa fac fiecaruia din familia respectiva un cadou personal. Dar pe urma mi-am zis ca ei nu aveau nici timp si probabil ca nu ar fi stiut ce sa ne cumpere, pentru ca... desi sunt oameni extraordinari, nu sunt foarte atenti la detalii si nu ne cunosc gusturile. Atunci m-am gandit ca era singurul cadou pe care putea sa ni-l faca. Totusi... daca si noi le-am fi facut un asemenea cadou ar fi fost cumva ciudat sa facem schimb de cosulete. Asa ca intr-un fel aceste cosulete foarte scumpe... ajuta pe cel care n-are nici o idee sau timp. Mai pot fi facute pentru cineva de la tara (spre exemplu) unde anumite produse nu ajung... dar si atunci ar fi de preferat sa alegi tu produsele pe care sa le duci daca stii ce anume le place oamenilor. Iar celor mai in varsta... cu diferite probleme de sanatate nu sunt recomandate... pentru ca pot contine alimente pe care acestia sa nu poata sa le consume (din cauza de diabet, hipertensiunea arteriala, boli cardiace etc).

5 răspunsuri:
| sandi a răspuns:

Mie mi se par o idee foarte draguta. Dar nu pentru tineri... Poate pentru un cuplu casatorit, daca ii vizitezi de Craciun, sau pentru socrii, parinti, in general oameni in varsta...asa mi se par mie happy

| laura_7621 a răspuns:

Din experienta pot sa spun ca, pacat de banii dati.
Cum spune si Sandra, mai bine un strop de licoare de calitate. Faci o bucurie mai mare, decit cu un cos cu produse, care jumatate din ele, ori nu sint pe gustul tutur, ori termenul de consumare este expirat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru cine... Mie cosurile alea mi se par usor impersonale, le-as oferi doar "obligatiilor", daca nu gasesc alta idee mai rasarita. La cat te costa un astfel de cos, mai bine iei un vin bun happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cui le oferi. Dar cred ca mai bine cumperi in functie de persoanele dragi

| MihaiAlexZaharia a răspuns:

Sau poate niste cosuri cadou putin mai diferite. Ce zici de astea?

http://bunicel.ro/cosuri-cadou/