Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Covrigii de la patiserie sunt facuti cu ou?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Cei de la patiserie nu se fac cu ou, dar acum cred ca depinde si de reteta, dar in general nu se fac cu ou, se fac cu apa, sare, faina, cred ca si drojdie, si poate se mai adauga si altceva, iar apoi se pun la copt.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Covrigii nu se fac cu ou, nu este in reteta. happy

NOname
| NOname a răspuns:

Ca să fii sigură, mai bine întreabă de fiecare dată (eu aşa fac)!

| Violleta2022 a răspuns:

Covrigii simplii de patiserie, se fac cu: faina de grau, drojdie, apa, un praf de sare, si putina miere sau melasa si se coc in cuptor.

| Sorryeees a răspuns:

Depinde de patiserie.dar de obicei nu se fac cu ou

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

Nu.

| pisicutzamy a răspuns:

Depinde de reteta.

| AdgNaruto a răspuns:

Ai putea sa intrebi la patiserie happy Depinde de reteta daca se fac sau nu cu ou happy