| SimonaBubu a întrebat:

Covrigii de la patiserie ingrasa?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde acum, doar nu stai sa te indopi toata ziua si sa te saturi doar din covrigi.
Cantareste-te des si vezi daca da cu virgula!

| RAY a răspuns:

Nimic nu ingrasa, ingrasa caloriile prea multe, daca ai rata metabolica 1000 de calorii si tu manci 2000 te vei ingrasa, daca manci 1000 de calorii de covrigi nu te poti ingrasa, nu are de unde sa vina ingrasarea si eu manc covrigi, nu ei sunt un pericol si zaharul

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca in general produsele de patiserie ingrasa de aceia cei care tin cura renunta la paine

| Samariteanul a răspuns:

Daca nu mananci prea multi in fiecare zi nu, dar daca exagerezi cu ei e posibil sa pui ceva pe tine, dar nu prea mult.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la patiserie cica nu. Doar aia de la simigerie.batting eyelashes

| BlueDark a răspuns:

Daca mananci 2 sarmale/saptamana de exemplu, vei fi mai slab decat ala care mananca 20 de covrigi.

| cezar003 a răspuns:

Produsele de patiserie nu prea contin nutrieni si dau decat falsa senzatie de satietate. Daca mananci 2 covrigi nu cred ca ai de ce te teme

| Cortex a răspuns:

Da,sunt carbohidrati care nu prea au valoare nutritiva.Iti tin de foame putin dupa aia iar ti-e foame,dar substantele daunatoare din covrigei au fost absorbite de catre organismul tau chiar daca nu te-au saturat cum trebuie. Daca mananci mai multi,doar inrautatesti lucrurile. Ocazional cate un covrig e bun, dar daca devine obisnuinta iti afecteaza organismul pentru ca ii dai mult de lucru incercand sa scoata substantele care nu-i folosesc din covrigei, dar nu-i dai suficiente substante nutritive pentru a avea energia necesara pentru a-si desfarura aceste procese si astfel se chinuie, asta simtindu-se negativ in nivelul tau de concentrare, energie, capacitatile intelectuale si mai multe.

| Butin a răspuns:

Depinde cati mananci. Indiferent ce mamanci, daca nu depasesti nr de calorii necesare nu te ingrasi