| bianca37 a întrebat:

Cu ce as putea face o pereche de pantaloni (de alta culoare roz, albastru.) albi?
Am încercat cu clor dar nu funcționează, apoi cu domestos dar nu funcționează sa schimb culoarea,
Dacă știți cu ce va rog spuneți mi(și cum) mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Dolyta a răspuns:

Nu toate tipurile de material se pot decolora, daca sunt blugi găsești pe YT multe video cu fete care si-au albit blugii prin diferite metode, dar daca sunt de trening nu cred ca se decoloreaza, ci doar se strică

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Vopsea alba pentru textile. Dar trebuie sa te pricepi un pic la vopsit, sau pui pe altcineva sa facă. Daca e făcut corect, si nu prezintă semne de uzura, vor fi ca noi.

| Violleta2022 a răspuns:

Clorul si domestosul albesc si decoloreaza doar!
Ca sa faci o pereche de pantaloni blue sau roz, trebuei sa cumperi vopsele de culoare roz sau bleu si sa-i vopsesti!
Atentie, doar daca sunt albi sau crem se pot vopsii roz sau bleu, ca vopseaua nu prinde pe orice culoare!

| BogdyF2001 a răspuns:

Salutări! Ajută si colorarul alimentar dar nu pe termen lung, poți încerca. Sau mai există vopsea naturală dar este destul de scumpă! Este fix cum nu ai dori sa pătezi o pereche de pantaloni si din greșeală nimerești o culoare nepotrivită. Cam din orice poți colora o pereche de pantaloni fiindcă este material textil, dar repet nu va tine. Si cu tuș cerneala de imprimanata dar la fel mai strici si alte haine după la spălat fiindcă se va lua.