| cristina93 a întrebat:

Am o pereche de pantaloni albi si sau facut spre gri( nu chiar gri dar oricum un alb mai spalacit) adica ablul s-a "murdarit" chiar daca ii spal tot asa raman, i-am spalat cu clor si si-au mai revenit, insa tot nu sunt albi albi, si nu vreau sa ii mai bag o dat in clor pentru ca mi-e frica sa nu se strice tesatura, sa nu se spubtieze, cu ce as mai putea sa ii spal ca sa isi revina?

8 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Eu zic ca clor pentru ca venish e pentru pete mai „speciale"... clorul e bun pentru a inalbi tesatura si cred ca va avea mai mult efect decat venish si sa stea mult in clor si apa si cred ca da rezultate...incearca

| Brigitta a răspuns:

Incearca vanish pentru haine albe si un detergent bun (ariel lichid).
Ori poti duce pantalonii la spalatorie chimica happy

| idanna a răspuns:

Oxiclean

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca merita ii poti vopsi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clor de buna calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalai la trei purtari. daca raman curati, cat mai rar. dar bagai la clor cu apa. fa-l solutie.mereu.asa am purtat eu doua costumatii albe trei ani. si tot albe au ramas. dar era si clorul poate mai bun.acum 22 de ani.

| cyufulyky a răspuns:

Venish...singur va functiona...succeS!

| cyufulyky a răspuns:

Venish...singur va functiona...succeS!