| Papusel24 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de slapi galbeni si nu imi prea place culoarea. As putea sa ii decolorez cu clor/inalbitor sau chiar Domestos (am auzit ca si el i-ar albi), sunt slapi dinaceea de 10 lei deci...Multumesc!

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate mai gasesti 10 lei si iti cumperi unii de o culoare care-ti place.
Clorul s-ar putea sa ii faca friabili, casanti sau toxici pentru piele.

| Papusel24 explică (pentru Kaℓi):

Astia erau singurii care i-am gasit marimea 38/39 in rest erau numai de la 40/41 in sus...Mai bine ii port asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt din plastic, poti sa torni si acid pe ei, ca nu se pot decolora sau schimba culoarea. Dar poti sa-i vopsesti sau sa le faci motive florale pe ei, ori coase margelute, ori sa-ti cumperi altii, de alta culoare.

| Papusel24 explică (pentru Violleta2022):

Sunt slapi obisnuiti, nu sunt de plastic. Au ceva margelute. Astia erau singurii marimea 38/39 in rest de la 40/41 in sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i la cineva cadou si cumpara-ti altii.Pentru 10 lei nu are rost sa ii strici cu tot felul de solutii si incercari aiurea.

| christall a răspuns:

Daca sunt din plastic nu cred ca se decoloreaza. Cel mai sigur ar fi sa-i duci inapoi de unde i-ai lua, sa-ti returneze banii. Daca nu se poate, gandeste-te sa folosesti un spray colorat, nu stiu.

| NameInUse a răspuns:

Sau poate ti-i schimba, asta daca nu sunt purtati