| TheHappyJoint a întrebat:

Am niste pete galbene pe o pereche de pantaloni albi cu albastru si nu stiu cum sa le scot. Ce as putea face fara sa se stearga culoarea albastru? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| fundrive78 a răspuns:

Salut,
Depinde de ce natura sunt petele, dar majoritatea ies cu zeama de lamaie, umezesti locul cu zeama proaspata de lamaie si o lasi sa actioneze aproximativ 30 minute, daca nu a iesit complet din prima dar s-a mai estompat pata operatiunea o poti repeta, mai poti incerca si cu o pasta din bicarbonat de sodiu si cateva picaturi de apa, dar sa nu freci prea tare sa nu strice culoarea, depinde acum si de natura vopselei care s-a folosit pentru material etc.
Bafta!