| crocozety a întrebat:

Cu ce se poate prepara tonul (conserva de ton) ca sa nu aiba gust de peste?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Goleste continutul conservei intr-o strecuratoare si lasa sa se scurga apa sau uleiul
apoi fierbe cateva paste scurte rasucite, timpul de fierbere scrie pe pachet,
pastele scurse si racite le amesteci cu tonul si codimentezi dupa gust lamaie, piper si sare

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pestele are gust de...peste. Indiferent cu ce il prepari. Poate ar trebui sa folosesti o conserva de carne. Aia, cu siguranta, n-o sa aiba gust de peste.

Răspuns utilizator avertizat
| pepe a răspuns:

Se poate face o cremă cu unt.

Răspuns utilizator avertizat
| Daria a răspuns:

Poti sa faci ton cu orez... E super gustos:X

| crocozety explică:

Cum se face pestele cu lamaie?