| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa stiu daca tonul din conserva mea e... bun de mancat? Au fost atatea cazuri de botulism ca mi-e putin frica. Exista anumite semne care sa-ti spuna ca tonul dintr-o conserva e infestat?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Daca tot esti asa de speriat, nu mai mananci si gata...schimbi meniul...in felul asta, poti sa iti pui ff multe intrebari.de unde stii ca e buna apa de la robinet? de unde stii ca in painea care o mananci zi de zi nu s-a "strecurat" o substanta toxica? n si n intrebari...asa mori de foame happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca conserva este deformata sau bombata, in mod sigur nu e bun de mancare. In rest, nu exista alte semne de infestare cu botulism.

| mioara_1431 a răspuns:

Te uiti cand expira

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu il mananci