| BoOoMbOnik a întrebat:

Cu ce va place sa preparati pastele?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer desert, cu nuci prăjite, stafide și vanilie.
Pa, pa.

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu brânză, şuncă, ciuperci, diverse sosuri cu carne, etc.

| Kasia a răspuns:

Cu sos la plicrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu branza, sau cu sos panzani, sos bolognese.big grin

| 3xfemeie a răspuns:

-cu ciuperci si ulei de masline (tagliatele facute in casa)
-cu carne, ciuperci, sos, mozzarela sau cascaval, apoi la cuptor
- ceapa, carne tocata(eventual carnea de la un carnat proaspat si picant), sos de rosii, busuioc, masline si o lingurita de smantana la final
-lasagnia

ups nu mai spun ca deja salivezlaughing)))))

ps imi plac doar pastele Barilla sau cele facute in casa. cele romanesti se inmoaie prea mult oricat de strict ai fi cu timpul de fierbere tongue

| Laurretta a răspuns:

Cu smantana si sunca presata si cele cu ton.

Răspuns utilizator avertizat
| slowswag a răspuns:

Cu sos

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Cu ton love struck

| ny098 a răspuns:

Cu sos de pasta tomata si sunca!

| Iru08 a răspuns:

Hey!
Eu una ador pastele cu bucati de sunca, sos bbq si cascaval / branza sarata / sos de tomate si ciuperci / marar cu putin ulei si legume uscate /simple cu sos de usturoi si ciuperci / si cu busuioc si iaurt.

| a12 a răspuns:

Cu sos de smantana, si ciuperci

| 1754 a răspuns:

Daca te referi la spaghete, cu sos si cubulete mici de salam sau alt gen de preparat din carne.

| alexandruXxXL88 a răspuns:

De exemplu lax este un peste aceptabil la pret si merge prajit in tigaie putin ulei de masline suc de lamaie usturoi sau sare si piper doar dupa gust laxul se asorteaza cu legume putin trase in tigaie sare piper nucsoara zimet si e voala

| BoOoMbOnik explică (pentru alexandruXxXL88):

Mersi de raspuns... dar am cerut pentru paste nu pentru peste

| alexandruXxXL88 a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Sos boloneze carne tocata cu sos tomat. carbonara si asa mai departe