| Gabriela_neculea a întrebat:

Cum sa gatesc vinetele astfel incat sa le placa si copiilor? Ei sunt mai pretentiosi...

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

99% dintre copii prefera legumele panehappy incearca si cu ai tai

8 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Eu prepar vinetele prin fierbere in steamer in aburi si le pun la congelator. Se prepara apoi salata cu ceapa tocata fin si pentru mai bun gust se poate amesteca atita cit se maninca cu smantana sau cu maioneza de casa nu artificiala de la supermarket.

| monicaclaudia a răspuns:

Taiate subtiri ca si cartofi pai sunt bune
tai vinetele dupa ce leai curatat de coaja le tai subtiri de tot de forma cartofiilor pai si. le treci prin faina

| stardeea a răspuns:

Salata de vinete yammy tongue~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca specialitati din bucataria greceasca, sunt delicioase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac vinete umplute – pulpa tocata o amesteci cu umplutura ca pentru sarmale sau chiar cu pui in loc de porc sau vita, esti libera sa improvizezi! Iese bun bun!

| cristina_4459 a răspuns:

Intreaba-i mai intai

| Ioana05 a răspuns:

Aici ai o reteta speciala de salata de vinete pentru copii care sincer pare mai delicioasa chiar decat varianta pentru adulti: http://bit.ly/pqwQFq

| anca_moga a răspuns:

Eu fac asa – rosii, vinete, zucchini – toate feliate, fripte pe plita incinsa cateva secunde, unse cu ulei de masline, bagat la cuptor intr-o tava cu parmezan ras si busuioc proaspat tocat, apoi servite cu lapte batut si bruschete cu usturoi... te lingi pe degete!