| NujCsz a întrebat:

Cum sa imi spal husa de la telefon incat sa arate ca noua?
Am incercat cu detoate: spirt,acetona,pasta de dinti, bicarbonat de sodiu...nimic nu a mers.Husa cand am cumparat.o era alba, acum este un gri-maroniu asa...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PurpleJuliette a răspuns:

Incearca cu clor. Las-o peste noapte intr-un bol plin cu clor. Si daca nu ai clor poti sa folosesti domestos pentru ca asta are si clor in el. Succes.

| NujCsz explică (pentru PurpleJuliette):

Multumesc, am sa incerc

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi alta

| DaniTDCI a răspuns:

Incearca intr-un bol de apa umplut pe jumatate sa pui 3 capacele de clor si sa lasi husa 5-6 ore sa steam dupa aceea spal-o cu mult sapun, funda?

| NujCsz explică (pentru DaniTDCI):

Multumesc,am sa incerc

| Mariaa6745 a răspuns:

Spal-o cu sapun si apa si cu o periuta mica freaca.

| NujCsz explică (pentru Mariaa6745):

Am incercat, si nu s-a luat