| SERIALS a întrebat:

Cum sa scap de insecte in bucatarie? Noaptea se plimba pe unde vor, azi am gasit una in frigider. Ce produse sa folosesc ca sa le fac sa se indeparteze de bucatarie si de frigider?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Insecticide gindaci:
https://www.emag.ro/search/insecticid+gandaci
dar daca nu functioneaza exista agentii care se ocupa de asa ceva chemi firma si te rezolva.Nu stiu unde stai dar exista asemenea firme cam peste tot ca mai ales magazinele si depozitele au nevoie de asa ceva.Firma dezinsectie se cheama.

| Jessica1235 a răspuns:

Eu fac așa, cumpar de la un magazin unde au doar semințe de flori, fasole, plante etc și au și insecticide, merg și spun de care am nevoie, oricum pe ambalaj arata pentru ce insecte îi, după care merg acasă și dizolv capsula (e una de câțiva mililitri) în apă, scrie pe ambalaj câtă apă trebuie, apoi dau cu soluția peste tot pe unde pot (mese, pragul de la ușa, pe sub mobilă, pe la colturile ușilor sau a mobilelor, peste tot pe unde pot). După care poți șterge dimineața cu o cârpă umedă mesele ca să nu pui mâncare acolo unde ai dat cu soluție. La mine funcționează, sper să găsești și tu ceea ce ai nevoie happy