| Andu a întrebat:

Cum scoti mirosul de urina de catel de pe un covor? Are rost sa trebuie sa iau altul? Faza e ca nu pot schimba covorul atat de des.

3 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă nu mă greșesc, sunt service-uri specializate unde poți spală covoarele, trebuie doar să cauți pe google service covoare și locația ta.

| BlogdeInstalatii a răspuns:

1. Eliminati obiceiul.
De îndată ce va fi descoperită o băltoacă, este necesar să pedepsiți imediat animalul de companie.
După ce animalul de companie a fost rușinat, va trebui să curățati.

2. Solutie facuta in casa.
O parte de oțet în trei părți de apă.
După uscarea oțetului, pata trebuie stropită cu bicarbonat de sodiu.
Dacă acest lucru se face înainte de uscare, reacția chimică a sodiului și a oțetului se va produce și efectul substanțelor asupra urinei va scădea semnificativ.
După curățare, se adaugă peroxid de hidrogen.

3. Solutie din comert:
Sunt solutii pentru indepartat mirosul de urina de la animale, de exemplu Bramton.

Sper sa va fie de folos.

| Constantin_Scu_1970 a răspuns:

Dupa ce l-am spalat, l-am imuiat cu solutie de otet si bicarbonat, l-am clatit si mirosul a iesit cam 90%