| Helioot a întrebat:

Cum se sparge o nuca de cocos? tongue... fundita pentru raspunsul care il voi pune in practica tongue ...Rapid! Vreau sa o paaap

Răspuns Câştigător
| Nustiu_9258 a răspuns:

In partea de sus nuca de cocos are niste adancituri mici, rotunde; acolo cedeaza coaja dupa 1-2 lovituri, apoi poti consuma laptele direct cu un pai sau se poate scurge intr-un vas.Nuca golita se desface simplu, cu ciocanul sau cu orice altceva iti da prin minte. sper ca te-am ajutat funda?winking

6 răspunsuri:
| aly a răspuns:

O tai cu fierastraul
si eu am spart-o asa dar mie nu mi-a placut deloc.
o zi buna!

| Helioot explică:

P.S. : E plina de laaaapte!

| aDDa_4644 a răspuns:

Cu bormasina (aia care da gauri)laughing
sincer eu vomit de la nuca de cocos...:*funda?batting eyelashes

| aDDa_4644 a răspuns:

Da Heliot in legatura cu P.s: e plina de lapte!
eu urasc laptele:-& e singurul aliment care ma streseaza si imi da senzatia de voma.straight face
scuze da nu m-am putut abtine pentru ca am vazut ca ai zis ca e plina de lapte :-&:-&:-&:-&

| Madw94 a răspuns:

Cu toporul asa am facut eurolling on the floor) adica tata

| MindFreeze a răspuns:

O lovesti in centru cu un cutit urias sau sau ceva de fier asemanator unu cutit, dupa prima lovitura vezi deja crapatura.Mai lovesti odata tot acolo tinand-o deasupra unui vas sa nu pierzi laptele tongue