| draguldedragos a întrebat:

Ce iti trebuie sa stii pentru a sparge o nuca de cocos?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ai ce iti trebuie, folosesti ce ai la indemana... o penseta sau foarfecuta si daca vezi ca nu merge incearca cu *** de unghii, iti trebuie nitica rabdare dar cu siguranta vei reusi

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De spart - lovit cu o piatra, cu un ciocan sau topor
De desfacut in doua - cu o sabie, cu un cutit mare bine ascutit, cu un fierestrau
De scos laptele - se dau doua gauri cu un cui mare

cristian
| cristian a răspuns:

Eu i-am luat varful cu un cutit zdravan...am dat in ea cum dadeau aia in filme... nu mi-a trecut prin cap sa o tai cu bomfaierul...ma pregateam sa folosesc bormasina.
Pentru "accesare" folosesc o surubelnita + un ciocan.In partea de sus nuca de cocos are niste adancituri mici, rotunde; acolo cedeaza coaja dupa 1-2 lovituri, apoi pot consuma laptele direct cu un pai sau se poate scurge intr-un vas.Nuca golita se executa simplu, cu ciocanul sau artistic, prin lovire de ciment, pereti si alte suprafete dure.

| ShaKuri a răspuns:

Iti trebuie un cap tare cu 5 colturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintelaughing

eu am pus-o intr-o sacosa de carpa..si am trantit-o de cimentbig grin rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuca de cocos are niste adancituri mici: cu un tirbuson gauriti 2 (doua) din adancituri. Goliti apa din nuca (iar daca o pastrati pentru a o utiliza mai tarziu filtrati-o). Pe urma puneti nuca intr-un cuptor cald cam 10 minute (NU cuptorul cu microunde). Se va deschide singura in doua! Apoi trebuie verificat ca nu e prea calda sa nu va ardeti degetelele, urmeaza clatirea interiorului cu apa, dupa clatire acesta se scoate cu un cutit ascutit. S'am incalecat p'o sea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un kkt....am luat vre`o trei nu7ci si nici una nu a avut lapte....SEC...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum iau miezul din interior?
si ce pot face cu el?