Întrebare recomandată | UmbraDeVulpe a întrebat:

Cum trebuie uscate hainele in asa fel incat sa nu se sifoneze si etc? In masina de spalat cu uscator, ca mi am cumparat si le am scos sifonate, si a si durat vreo 3 ore sa se usuce, si acum va intreb si asta: Doar asa poate sa usuce sau poate si mai repede gen intr o ora sau in cateva minute?

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca nu esti multumit de rezultat, atunci cauta sa le lasi la uscat afara, sa fie un loc protejat, ca doar stai la casa, daca imi aduc bine aminte.Le scuturi inainte sa le pui pe uscatorul pliabil si nu vor fi asa de sifonate hainele.Iti recomand sa fie din aluminiu, caci altfel va rugini, mai ales daca il lasi in exterior.

| Hyperion7 a răspuns:

Cică trebuie sa le scuturi după ce le-ai scos din mașină și apoi să le pui pe sarma sau uscător.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

N-ai fier de calcat? E si mai bun si mai eficient.

| Standt a răspuns:

3 ore in uscator?
In balcon mi se usuca mai repede. 3 ore doar daca e vreme ploioasa.
In uscator stau inghesuite si evident ca ies sifonate. Calca-le.

Răspuns utilizator avertizat
| Standt a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

M-am prins. De aia m-am mirat.

Răspuns utilizator avertizat
| Standt a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu am uscator la masina si nu stiu. Imi pare rau ca aici nu te pot ajuta.

| ClaRa91 a răspuns:

E ok 3 ore dar trebuie sa fii atent sa le scoti imediat ce se incheie programul de uscat. Si nu pune mai mult de 1/2 din cuva.