| anonim_4396 a întrebat:

Cum va place pestele gatit? reteta favorita?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai mult imi place pestele la cuptor cu multe legume (ceapa, telina, ciuperci, rosii, ardei gras, morcov), dar si pestele prajit sau pestele pe gratar. Sotul meu are ca mancare favorita saramura, preferabil de crap si trebuie sa recunosc, ca bine facuta, eventual pe gratar afar. e senzationala (cu rosii si ardei iuti copti).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place pestele indiferent cum e preparat : prajit, gratar, saramura, ciorba, zacusca, piftelute, crochete, snitele, la cuptor, etc.si bineinteles cu mamaliguta si usturoi.

| anad a răspuns:

La cuptor stropit cu lamaie sa fie acrisor si prajit in faina de malai sau pesmet sa fie putin crocant.

cami
| cami a răspuns:

Ca tot venii vorba de peste, cel mai bun mi se pare Pangasius.

| alina88 a răspuns:

Pestele dat prin faina de porumb si prajit in ulei, cu un sos de usturoi cu smantana si mamaliguta!

| andi a răspuns:

Pastruga la gratar

| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu urasc pestele, imi vine sa vomit worried

| DrViorel a răspuns:

Sushi! dar nu de rechin sau de balena, sunt totusi animale mai rare nu se inmultesc in nr. de miliarde ca si alti pesti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adoooor crochetele de peste big grin. si icrele prajite... dar merge si un peste prajit. si cam atat legat de peste big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu sunt o consumatoare de pește.
Cel mult un macrou sau rechin.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ador pestele, il consum oricum si oricand, in orice varianta, gatit in fel si chip.In mod special imi place somonul si tonul, pregatit la cuptor cu feliute de rosii si mult suc de lamaie.

| simoSTAR a răspuns:

Sincera sa fiu nu prea imi place pestele dar la descrierea brigaelei, imi cam ploua in gurahee hee

| anaconda a răspuns:

Marinat e cel mai bun. pentru mine