| ἶῆfἶῆἶƮყ a întrebat:

Cun scap de gandaci de bucatarie? Prin Oradea understand gasesc Lipici ceva

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De gandacii de bucatarie se poate scapa doar cu metoda radicala: se face dezinsectie in TOATE blocurile, casele din zona, inclusiv tomberoanele.

O asemenea actiune se poate organiza doar foarte bine coordonat, implicati TOTI administratorii si proprietarii si se repeta de cel putin 2 ori la interval de 2 saptamani.

Dacanu se face dezinsectie generala, atunci gandaci vor reveni din blocurile alaturate sau din ascunzisurile unde nu s-a stropit eficient!

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu, organic si sanatos poti acum sa scapi de gandaci daca:
pui cojile de la dovlecei prin dulapuri, sau sub dulapurile de bucatarie, sau pe unde ai gandaci.
Le lasi cam doua saptamani dupa care le aduni si daca mai este cazul, pui altele proaspat taiate.
cam asa arata:
https://familist.ro/......00x400.jpg

Restul de dovlecel bun, poti sa-l gatesti!

| Hammurabi a răspuns:

Cumpără bandă de-aia lipicioasă de muște și pune-o pe jos prin colțuri. Pui câteva frimituri de pâine pe ea și îi vei avea pe toți lipiți pe bandă. Benzile făcute in Olanda sau Germania sunt mai bune, astea românești nu prea lipesc așa bine.

| leapșa a răspuns:

Infunzi toate gaurile din casa. Cel mai simplu!
Otrava nu face mare lucru atata timp cat altii noi au loc pe unde sa intre...