| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Stau la casa si am inceput sa vad gandaci de bucatarie cum scap de ei va rog ajutati-ma ! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| radarcan a răspuns:

Iti recomand 2 solutii care sunt foarte bune in combinatie: sanitox si taifun. nu sunt scumpe. aprox 8 lei 50ml pe care ii vei pune in 2 l apa.
http://www.roinsect.ro/pesticid/sanitox-21ce-50ml-/270
http://www.roinsect.ro/pesticid/taifun-50-ml/366

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Te duci in piata si te bagi prin magazine si ceri : Solutie pentru gandacii de bucatarie.
Sa nu tii painea, legumele, fructele etc pe masa din bucatarie. Punele in dulap deoarece a 2-a zii vei avea minunata surpriza de a gasi gandacii pe ele sau prin paine.
Succes!

| Jameson a răspuns:

Ii lovesti cu ciocanu...laughing

| NeimaginabilA a răspuns:

Ii ignori.
Gandacii sunt ca copii mici, atata timp cat ii bagi in seama te vor enerva, dar daca ii ignori vei vedea ca te vor lasa in pace pana la urma deoarece ei displac locuintele unde nu-s in centrul atentiei

| NumaiPentruMine a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Confirm! Si eu fac la fel.

| LifeIsFine6243 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Pfai...deci eu nu ii suport...mie asa scarba de gandaci incat cand vad unul il prind cu paharul si il arunc afara sau in wc! culmea este ca sunt un baiat de 20 de anihappy. cum draq sa nu ii bagi in seama, ca de imi scapa nu dorm eu linistit

Răspuns utilizator avertizat
| smart01 a răspuns:

Nu prea ai cum sa scapi de gandaci daca nu folosesti un insecticid fiindca se vor tot inmulti. Fendona este un insecticid foarte bun, nu numai pentru gandacii de bucatarie, dar si pentru insecte zburatoare. http://www.verdon.ro/insecticid/insecticid-fendona-15-sc-1l.html

| OvidyuNicu a răspuns:

Spray de ganganii, dai din belsug, peste tot, dai mult pe margini pe sub dulapuri, chestii!