| Zoya333 a întrebat:

Cum se incalzeste ceara traditionala? acea elastica care se poate folosi fara benzi? de fapt unde? in acel borcan special pentru ceara sau se poate incalzi si la cuptorul cu microunde?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Nu te apuca să faci cine ştie ce trăznăi. Dacă recipientul este metalic se poate încălzi pe ochiul aragazului, dacă recipientul este din alt material există dispozitive speciale pentru încălzit, precum cel din imagine http://dotari-saloane.com/....../index.php
Dacă nu ai experienţă pentru epilatul cu ceară te sfătuiesc să vorbeşti întâi cu o cosmeticiană, nu este atât de simplu pe cât pare.
Mari succese şi o zi cu zâmbet să ai!

| Mrask a răspuns:

Daca nu ai dispozitiv de incalzit ceara atunci poti sa introuci recipientul cu ceara intr-o oala cu apa pe care o pui la fiert pe aragaz.
depinde cata ceara ai; daca ai 1 kg de ceara, sa spunem, atunci mai bine golesti ceara direct in oala si o pui la incalzit tot pe aragaz.

| Mrask a răspuns:

Intr-o cratitza laughing