| roberta_9562 a întrebat:

Daca vreau sa fierb legume cum fac? cata apa sa pun in cratita(sau in ce se fierbe) si apoi pe ce ochi de la aragaz s-o pun (mai mic mai mare)? focu' dat mai tare mai incet? si cate minute sa le las?

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Mai Roberta, ce-ar fi daca ai lua o carte de bucate sa o studiezi? Cu certitudine vei invata mult mai multe.
Bafta!

| JustInCase_1628 a răspuns:

Pui apa cat sa le acopere, foc mediu si le incerci cu furculita sa vezi daca sunt fierte.
Numai bine!

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!

Pai se umple o oala de 1 l cu apa apoi se pune la foc mare pentru 20-30 de minute pe ochiul cel mare al aragazului.
Mama asa le face si ies foarte OK.

Sper ca te-am ajutat. O seara placuta!