| ancutza_1380 a întrebat:

Dati-mi si mei o reteta pentru un tort cu fructe sau cu cu ciocolata sa fie bun si sa fie si usor de facut,
blatul il voi cumpara dar crema?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Blatul nu este așa bun!
Poți să faci un dulce din salată de fructe, cu cremă și cu frișcă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici o reţetă uşoară pentru un tort de ciocolată excelent http://www.lecturirecenzate.ro/......lata-mica/ Încearcă! Succes!

| darkglass a răspuns:

Pai ia o prajitura de la dc. oetker malba cu piersici sau cu ananas sau capsuni sau etc.e la cutie si blatul se face din biscuiti pisati, ai acolo in cutie o parte din ingrediente si ce mai trebuie sa iei scrie tot pe cutie e super buna!

| VioreL_8246 a răspuns:

Un tort racoritor, plin cu fructe exotice si decorat cu frisca din abundenta.

INGRENDIENTE:
1 blat de tort
fructe diverse
1kg frisca
sirop sau suc de fructe
Se curata fructele, se taie in cuburi mici si se lasa intr-o strecuratoare sa se scurga foarte bine de zeama. Se pune gelatina la inmuiat in 3 linguri cu apa, se dizolva pe baie de aburi si se toarna peste fructele deja scurse de zeama. Se lasa la frigider pentru 25-30 minute. Intre timp se bate frisca. Dupa ce amestecul de fructe s-a racit bine, se combina cu frisca. Blatul se insiropeaza cu sucul din conserva de ananas si se umple cu crema din fructe si frisca. Deasupra se decoreaza cu frisca si fructe dupa preferinta.

Timp 30de minute! big grin