| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie idei de salate?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Salata cu ciuperci

Mod de preparare

Ciupercile se curate de pielite si impuritati, se spala bine, se usuca si se toaca in feliute medii, foarte subtiri.

Patrunjelul se toaca foarte marunt si se pune peste ciuperci, intr-un castron mare.

Se amesteca bine uleiul de masline cu zeama de lamaie, sare si piper si apoi se pune peste ciupercile din castron.

Se lasa la rece in frigider 30 de minute apoi se pune deasupra parmezan ras.

| mamarutza1 a răspuns:

Salata de beof sau mexicana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de care vrei.Sunt salata de:rosii, castraveti, varza, ardei, ridichi.
Salata de fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rosii taiate felii+ castraveti taiati felii+ce vreii tu sa mai pui= salata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salata de rosii. Citeva rosii, crastraveti, ardei grasi si ceapa + ulei si sare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salata de rosi, salata de ton, salata de dovlecei, salata de mere cu iaurt