| Effyyyy a întrebat:

De ce imi este mereu foame mai ales noaptea

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Nu stiu, forte demonice care actioneaza doar noaptea ca sa ne ingrasam si sa murim straight face

9 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Depinde de varsta, dar pofta de mancare noaptea si stare de oboseala dupa ce mananci = presupune un pic de ulcer.
Mergi si fa un EDS(endoscopie digestiva) dar numai cu anestezie(nu peste tot se face cu anestezie si este suportat mai greu).
Mai poate fi si BULIMIE, dar numai daca simti foame permanenta si mananci pana cand ai senzatie de voma.
Asa ca tu vei afla si sti ce anume provoaca aceasta foame nocturna, care intotdeauna denota o problema medicala
Sanatate si atentie la toate semnele care iti sunt date de organism, ele inseamna intotdeauna un semnal de alarma/avetizare ca ceva nu functioneaza bine.

| Contrast a răspuns:

Ti-ai dereglat programul natural de odihna si in acelasi timp metabolismul. Undeva, creierul tau receptioneaza ca tu esti treaz(desi ar trebui sa dormi) si organismul fiind obosit, simtindu-se surmenat, automat creierul creaza senzatia de foame pentru ca acesta sa poata face fata suprasolicitarii.
Fa bine si culca-te mai devreme sau atunci cand ti-a foame bea un pahar de lapte cald cu miere sau un suc natural de fructe.

| haiZI a răspuns:

Esti in crestere sau nu te alimentezi cu ce are nevoie organismul in timpul zilei.Trebuie sa mananci echilibrat.pa

| FreakyFred a răspuns:

Poate pentru ca esti OM! E ceva normal, insa nu te indopa sa nu te faci cat un frigider! Hai ca ma duc ca mi s-a facut foame! Bafta!

| theorizer a răspuns:

E firesc, daca ai iesi ziua dupa prada lumina solara te-ar ucide.

| Alexander_1900 a răspuns:

Foamea pe timp ne noapte este normala, organizmul uman este programat ca noaptea sa se odihneasca. Cat despre foamea continua. cred ca ar fi recomandat sa-ti faci un control gastric. Niciodata nu se stie ce se afla in interior. E posibil insa, sa ai numai gastrita. Oricum, daca e asa, stai linistita ca naturist se trateaza minunat.

| LetyKaty a răspuns:

Sincera sa fiu, ssi mie imi e foame si cred ca din cauza ca ziua nu mancam.pa!

| cosminache a răspuns:

S-ar putea sa ai "viermisori". Du-te le medic!

| balerina231 a răspuns:

Pai la inceputul zilei stomacul e gol iar cand mananci peste 2 3 minute mancarea se dizolva in alt continent al corpului.de aia iti este foame des nu pentru ca ai viermi cum spun ceilalti! gata asta a fost tot pa.