| Vernusio a întrebat:

De ce simt mereu senzatia de foame desi mananc destul? Mai ales noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai luat ceva vitamine sau medicamente ce iti fac senzatia de foame?

| BackAgain a răspuns:

Din cauza insomniei, cel mai probabil. In timpul somnului, organismul isi reface energia. Daca nu dormi, se consuma mai multa energie si nu este compensata, de aici nevoia de energie din alte surse (alimente) si de aici senzatia de foame. Sau poate ai tot mancat noaptea si ti-ai "setat" organismul asa.