| MineIsLikeABridge a întrebat:

Deci am auzit de vegetarieni... si prima idea a fost : ba, astia nu-s chiar prosti, carnea asta ii plina de hormoni de cretere, hai sa imi iau gaini si poate 2 gasete, imi plac, carne de porc cumpar de la un prieten de la tara care face bio, dar dupa am auzit "fiindca le e mila de animale" straight face, da nu zic nu dar daca omori un animal pentru al manca e ceva natural, daca il omori pentru distractie e rau, eu zic ca gandesc bine, dar multi ma contrazic, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| améliee a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Ii inteleg chiar si pe cei care isi cumpara haine de piele/blana pentru ca sunt mai calduroase, dar ma dispera sa vad vara o tipa cu cizme de piele decupate sau cu blanita naturala in jurul taliei sau mai stiu eu unde doar pentru ca e chic.

2 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Da.vegetarieni sunt depsteti.Adica, daca tai cu ceva un porc, o vacat etc etc se considera U C I D E R E! Intr-adevar, vegetarienilor le este mila de animale. Si mie imi este mila. Dar cand gust o carne buna nu ma mai opresc din mancat. Cand va o carne frumoasa o mananc. Trebuie sa invatam sa nu mancam carne chiar des. Sa mancam mediu!
pe.s : daca copii in crestere citesc acest mesaj, sa stea la dieta lor!

| MineIsLikeABridge explică (pentru AliceIDK):

Da..., dar hai sa luom un exemplu : iepuri, draguti, nai zice ca pot face ceva rau, dar cand tii un iepure, care nu e dresat sa nu zgarie, atunci vei incerca sal omori pe loc, de furie... toti suntem milosi cu animalele pana ne fac ceva rau, deci incearca si sa stai pe langa animale, daca spui cai ucidere, si porci cum spui tu sa stii ca manca si carne, is omnivori, so intamplat sa muste porci, pe cat de caraghios suna, ii real, bineinteles ca se inampla rar dar si cand se intampla se intampla, si daca ma gandesc bine ai dreptate e ucidere, cal omori pe animal big grin, acum m-am gandit si eu, dar si ce am scris acolo poate va ajuta pe cienva care ma va contrazice