| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok daca pui doar o geaca si atat in masina de spalat?

20 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Considerand ca masina are capacitate de cateva kilograme, tu ce crezi? Pentru ce sa irosesti un ciclu de spalare numai cu o singura haina care presupun ca este si subtire?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ma gandeam ca este vorba de acea geaca pe care ti-ai cumparat-o recent.laughing Da, e ok sa speli haine si la ciclu scurt de 30 min.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poti sa o duci oricum, chiar si in mana, nu conteaza.Scrie pe eticheta dry cleaning? Daca nu, o poti spela si tu intr-un lighean, acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

"Pentru ce sa irosesti un ciclu de spalare numai cu o singura haina"
"Ma gandesc totusi sa o duc la o curatatorie"
Ca sa iesi mai scump decat daca o speli singura in masina.
Baga linistit(a) geaca la masina si spala-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, pui mai putin detergent. Pui 1/2 ca de obicei. 1000 de rotatii stoarce bine. Dar fiind de fas (nu am spalat asa ceva niciodata) recomand sa o pui pe program de articole sensibile. Implicit si temperatura mai mica dar si numarul de rotatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

In nici un caz pe calorifer! Se deformeaza.
Afara. Dureaza o zi dar se usuca.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Scoti gluga.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ok, ok. Inca nu ai spalat-o?

Răspuns utilizator avertizat