| AvalohAlyn a întrebat:

E ok sa bei un smoothie din fructe per zi? Voi ce va puneți în cana blenderului? Si de cate ori beți per săptămână un smoothie?
Care e rețeta voastră preferată de snoothie?

Răspuns Câştigător
| Adella92 a răspuns:

Acum depinde la ce te referi. Este sănătos, dar este puternic caloric.
Eu beau dimineata pentru ca nu sunt genul sa stau sa mananc. Preferatul meu este din banana, capsuni, ananas si lamaie si desigur plus lichid:apa, apa de cocos sau lapte.
Ca si preferințe depinde ce fructe preferi sau chiar si legume. Uneori înlocuiesc ananasul cu mango, capsunile cu zmeura sau afine. La banane nu prea renunt pentru că in general nu adaug indulcitor. Insa daca cumva se întâmplă sa nu pun banana pun putin sirop de agave.