| eunumaieu a întrebat:

E sanatoasa carnea de caine sau pisica? E doar o curiozitate legata de bucataria chinezeasca...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea de caine si pisica se foloseste foarte mult in thailanda, in china mai putin.as putea sa iti raspund printr/o intrebare>dar ce/a de porc crezi ca este mai sanatoasa? daca ar fi sa comparam te asigur ca cea de porc este plina de microorganisme

8 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

E o chestie de gust, traditie etc...nociva nu este straight face

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

In plus cainii si pisicile pe care le mananca nu sunt luate de pe strada, sunt crescute special... Deci nu stiu ce sa zic. In India vacile sunt sfinte... si noi spunem ca sunt mai sanatoase decat porcul...

Bula
| Bula a răspuns:

Da, in multe zone ale lumii se consuma carnea de caine si de pisica.
Apropo: Cate caini s-au mancat la noi "botezati" miei de Paste? devil
Dar nu spun de doua ori, ca dispar cei vagabonzi de pe strazi, acum, cu recesiunea, ca si in Italia.

assiris
| assiris a răspuns:

La citi viermi si gandaci ce mai conteaza un caine sau o pisica, mai ales ca am auzit ca si şoby sunt delicatese la ei.

cristian
| cristian a răspuns:

Parca mai poti fi sigur ce mananci?
Cu atata carne tocata si semipreparate este posibil sa fi gustat deja.
Atata timp cat si aceste animalute sunt date de Dumnezeu pe pamant de ce nu ar fi comestibile.Pa cuvant.
Odata cu venirea chinezilor la munca in Romania cred ca bietele animalute vor fi decimate.

| kaumi a răspuns:

Gusturile nu se discuta si mai ales traditiile culinarewinking! Tata ne-a povestit ca prin anii 80 a poposit ceva mai mult timp o nava in santier la Constanta si domnii asiatici s-au pus pe "vanat delicatese", in speta caini.Cum nu se prea moare din asta se pare ca e ok!

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

La cati chinezi sunt, as zice ca e foarte sanatoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au crescut cu asa ceva mi se pare normal exact cum erau canibalii toti au trait si murit fara probleme asa si cu diferitele vietati marine care umplu galantarele la sel gros metro sa.mddar asta este viata